PROJELER

SERA İKLİMLENDİRME

SERA İklimlendirme ve Nem Kontrolü
 
Seracılık sektörü, tarım sektörünün içinde, en büyük destekleyici sektörlerden biridir. Ülkemizde sera yönetimi ve seracılık her geçen gün daha profesyonelleşerek yoluna devam etmektedir.Bununla birlikte modern seralara olan ihtiyaç ülkemiz gıda politikasında öncelikli bir yere sahip olmuştur.
 
Geleneksel seracılıkta, ısıtma, sisleme gibi kavramlar ön planda iken, modern seracılıkta bu kavramlara ek olarak,  kurutma yani nem alma, soğutma, nem kontrolü gibi kavramlar gelmiştir. Yeni gelen bu kavramlarla birlikte bir serada yapmaya çalıştığımız ısıtma, soğutma nem alma (kurutma), sisleme (nemlendirme) işlemlerin tümü aslında sera iklimlendirmesi ile ilgili kavramlardır. Karak Makina modern seracılığın anahtar kavramı olan sera iklimlendirmesi konusunda ihtiyaçlarınızı karşılar. Dahası bu ihtiyaçlarınızı enerji harcamalarınızı minimum seviyelere çekerek karşılar. Sera iklimlendirmesi, sera ısıtma, soğutma, nem alma ve nemlendirme yöntemlerinin hepsinin bir arada kontrol edildiği bir planlamadır. Karak Makine üreteceğiniz sera bitkisinin yapısına uygun iklimlendirmeyi sağlayacağınız esnek iklimlendirme planlamaları yapar. Size de sadece bu planlamayı otomasyon sisteminden takip etmek kalır. 
 
Karak Makina, size, sera bitkilerinin ihtiyaç duyduğu, ısıtma, soğutma, nem alma ihtiyaçlarını tek bir ünite ile karşılar. Isıtma , soğutma, nem alma işlerinin her biri için ayrı ayrı enerji harcamanıza gerek kalmaz. Üstelik mevcut  sisleme (nemlendirme) sistemi de bu sistemin içine alınarak kontrol edilebilir. Eğer yetiştirmiş olduğunuz sera bitkisini çok iyi tanıyor ve elinizde, sizin elde ettiğiniz uygun sıcaklık ve nem verileri varsa Karak Makina bu verilere göre sıcaklık ve nem kontrolünü sağlayacak otomasyon yapılandırmasını da size sağlayacaktır. Sera İklimlendirmesi konusunda çözümlerimizi sunmak için bizimle irtibat kurunuz. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu sera bitkileri için en iyi iklimi birlikte oluşturalım.