English

Basınçlı Hava Uzmanı...

KARAK Sessiz Hava Kompresörleri


Sessiz hava kompresörü modellerimizi görmek için tıklayınız.

 

KARAK Sessiz Kompresörleri ile Gürültüyü Azaltın, Sessizliğin Huzuruna Varın.
  • Günümüzde basınçlı hava hemen hemen her sektör için vazgeçilmez bir enerji kaynağıdır. Daha önceleri sanayinin ağırlıklı olduğu bölgelerde kullanılan kompresörler, basınçlı havanın kullanım sahası genişledikçe, yerleşim bölgelerinde de kullanılmaya başlandı.

  • Bu yeni kullanım sahası kompresörlerde yeni bir takım gereklilikleri de zorunlu kıldı. Bu gerekliliklerin başında da gürültü seviyesinin azaltılması gelmektedir. Sanayi ortamında çalışan kompresörler, kompresör odalarında nispeten izole edilerek kullanıldığından gürültü sorun olmamaktadır. Ancak yerleşim bölgelerinde ki mekanlarda bu izole ortamı oluşturmak her zaman mümkün olamamaktadır. İşte bu sebepledir ki, daha düşük gürültü seviyelerinde çalışan kompresörlerin geliştirilmesi gerekmiştir. Biz de Karak Makina olarak iki sınıf halinde sessiz kompresör geliştirdik.

  • Bunlardan birincisi bizim sessizleştirilmiş kompresör demeyi uygun bulduğumuz modellerdir. Bu modeller, sanayi tipi kompresörlerin, teknik kumaşlar, akustik malzemeler vb. kullanarak ses yalıtımının yapılması ile ses seviyesinin 60 db'e çekildiği modellerdir.

  • İkincisi ise kendi yapısı itibari ile hermetik çalışan kompresörlerimizdir. Bu modellerde kapasiteye bağlı olarak, küçük kapasitelerde 40 db, büyük kapasitelerde 55 db gibi son derece düşük sayılabilecek gürültü seviyelerinde çalışma sağlanmıştır. (Detaylı bilgi için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızın sessiz kompresörler bölümünü okuyunuz.)

 

  Karak Makina İrtibat Telefonu: (+90 212) 612 41 12